українською по-русски Логін: Пароль:
Реєстрація    
Головна Про Фабрику Доставка Традиційні костюми світу Контакти
Корзина

Національні
костюми народів
світу   Добрий день, гостю

Національні костюми допомагають зберегти спадщину країни і допомагають народу краще знати його історію. Розуміння складових національного костюма сприяє розповсюдженню цих цінних знань у найдальші куточки земної кулі.

Національний костюм Кореї ханбок

Ханбок, що в перекладі означає «Корейський одяг», є народним костюмом в Кореї, який в наші дні вдягають під час фестивалів, урочистостей та інших особливих заходів. Жіночий ханбок складається з Чогорі (жакета) або блузи з довгими рукавами, а також чхіми або спідниці. Народний костюм для корейських чоловіків зроблений з довшого верху і вільних мішковидних штанів, відомих як Паджи.

Мексиканські костюми маріачі

Мексиканський чоловічий національний костюм чарро та сомбреро

В Мексиці є кілька стилів одягу, які можна було б вважати національними костюмами. Один з найпопулярніших - це костюм чарро та сомбреро, який найбільш часто в наші дні носять артисти народних ансамблів маріачі. Костюм складається з куртки з великою площею вишивки, брюк з відповідним малюнком, а також сорочки з бавовни.

Мексиканська уіпіль

Мексиканський жіночий національний костюм уіпіль

Жінки, що представляють різні культури Мексики, носять традиційний уіпіль. Це вільний одяг прямокутної форми з вирізом для голови. Залежно від довжини, її можна носити як наверх, так і заправлену в спідницю, з поясом.

Уіпіль виготовлена з дуже легкої, натуральної бавовни і зручна при носінні.

Ледерхозен і дірндл

Баварські національні костюми ледерхозен і дірндл

В Австрії і Баварії ледерхозен є традиційним костюмом для чоловіків. Часто в парі з підтяжками, ці шкіряні шорти колись носили чоловіки робітничого класу, але в наш час їх надягають лише на свята та особливі випадки.

Жіночим народним костюмом в цих регіонах є дірндл - просте плаття, що складається з блузки, спідниці, фартуха і корсета.

Національні костюми Греції

Національний костюм Греції

Греція має багату історію, і це підкреслюється різноманітною колекцією національних костюмів. Хоча тут зображений головний убір з квітами, жилет і спідниця часто поєднувалися з невеликим капелюшком під назвою феска.

Чоловічий національний костюм включає в себе фустанеллу, плісировану спідницю з білою сорочкою, і вільні штани.

Румунська святкова сукня

Румунська національне святкова сукня шеміза

Народний костюм румунських жінок складається з довгою шемізи - сорочки, одягненою під жилет з паском на талії. Національний одяг для особливих випадків і свят виділяється складною шовковою вишивкою.

Чоловіки носять схожу підперезану шемізу поверх штанів.

Фінські костюми

Фінські традиційні костюми

Основи фінських традиційних костюмів були сформовані в XVI столітті і протягом століть зазнали лише невеликі зміни. Жінки носять довгі, вільні спідниці, разом з вільною блузою з бавовни, жилетом або коротким жакетом. За урочистих випадках до костюму додають шарфи і головні убори. Чоловіки носять штани до колін, сорочку, жилет і довгі шкарпетки.

Російські костюми

Російські народні костюми

Російські народні костюми створені як для краси, так і для роботи в них. Їх вільний крій забезпечує легкість руху.

Жіночий костюм складається з розшитих суконь, традиційних російських сарафанів. Народний костюм для чоловіків - сорочка косоворотка з обробкою, чорні чоботи, штани, пояс, козача шапка циліндричної форми, оброблена хутром.

Традиційний шотландський наряд

Традиційні шотландські кілт і спорран

Плісований кілт до колін - характерна риса шотландських костюмів. Найчастіше, він зроблений з шотландки з тартаном - спеціальним візерунком певного клану, що робить наряд ще більш символічним.

Спорран - хутряна сумка, носиться на талії, і гольфи - ось інші класичні складові шотландського костюма.

Узбецький національний одяг

Узбецький національний одяг

Традиційний костюм жінок Узбекистану складається з довгої, вільної, барвистої туніки, одягненою на вільно облягаючі, призібрані штани. Часто додається пальто у відповідних тонах.

Народний костюм узбецьких чоловіків складається з довгого, прикрашеного декоративною тасьмою халата, званого чапан.

Традиційний костюм Марокко

Традиційний костюм марокканців джеллаба

Традиційний одяг марокканських чоловіків і жінок - джеллаба - довгий халат з капюшоном і довгими, пишними рукавами. У деяких регіонах цей вбрання є не просто красивим одягом, а ще й свідченням певного сімейного статусу.

Японське кімоно

Японське кімоно

Кімоно - національний одяг в Японії, що вдягається для офіційних заходів. Воно складається з довгого нижньої білизни, званої нагадзюбан, пояса-обі, обіаге, що підтримує обі, широких рукавів і верхнього барвистого одягу.

Кімоно носять і чоловіки, і жінки.

Норвезька бюнад

Традиційний норвезький костюм бюнад

Традиційний норвезький костюм для чоловіків і жінок називається бюнад. Футболка або пальто бюнад як правило зроблені з вовни.

Чоловічі штани також зроблені з вовни, але скоріше не з тканинної, а з повсті. Бюнад надягають поверх сорочки з бавовни.

Костюм зулусів

Костюм зулусів

У культурі зулу традиційне вбрання складається з амашоба - коров'ячих хвостів, що надягають на передпліччя і гомілки, ісінене, передньої надбедренной пов'язки, виготовленої з шматків шкіри та ібешу, задній надбедренной пов'язки, зробленої зі шкір теляти.

Баїйські жінки Сальвадора

Народний одяг баїйських жінок

У Сальвадорі традиційний баїйський одяг носять баїйські жінки. Вона складається з тюрбана, яскравої, сильно накрохмаленої спідниці, шалі, що покриває плечі і великої кількості прикрас, таких як браслети і намиста.

Семіноли

Народний костюм семінолів

Одяг семінолів дуже барвистий, створюється з великої кількості різнокольорових клаптиків і смужок тканини. Жінки традиційно носили спідницю довжиною до підлоги, зав'язану з блузою на талії. До неї кріпилася накидка. Чоловіки носили просту, цільнокроєну сорочку. У холодні місяці поверх надягали барвисте пальто, прикрашене оборками.

Традиційне пальто алеутів

Національний одяг алеутів

Традиційне пальто, яке носили жителі Алеутських островів, складається з парок нижче колін. Парки для жінок були зроблені з хутра морського котика чи видри, чоловічі парки - з пташиних шкурок пір'ям як всередину, так і назовні.

Алеутські чоловіки, йдучи на полювання, часто прикрашали свої пальто вишивкою, вусами морських левів і іншими прикрасами, щоб показати свою шанобливість.

Китайське ціпао

Національний костюм китайців ціпао

Національний жіночий одяг в Китаї - ціпао. Це сукня, що щільно прилягає, виконане з одного шматка тканини, забарвлень і малюнків світлих тонів. Чоловіча версія називається Чаншань і схожа на довгу сорочку.

Одяг хмонгів

Народний костюм хмонгів

Традиційні наряди хмонгів можуть дуже відрізнятися в різних племенах. Наприклад, в племені хмонг лінь носять одяг яскравих кольорів з багатою вишивкою, часто з бахромою і бісером. Одяг носять шарами, наприклад, куртку обгортають навколо плечей або туніку надягають на сорочку з довгими рукавами. Жінки і дівчата як правило також носять спідниці з яскравими візерунками.

Традиційний одяг Індії

Традиційна весільний одяг в Індії сарі та дхоті

Традиційний індійський одяг можна носити як повсякденно, так і на такі урочисті заходи як весілля. Для жінок національний одяг складається з сарі - довгого шматка тканини, зазвичай багато розшитого, прикрашеного візерунками, задрапірованого поверх простої або розкішної блузки. Чоловіки носять довгі смуги білої тканини, відомої як дхоті, на футболку або інший зручний одяг.

Чоловічий національний костюм в Україні

Чоловічий національний костюм в Україні шаровари, вишиванка, чоботи

Національний одяг для чоловіків і хлопчиків в Україні складається з вишиванки - сорочки, вишитої спереду, на комірці та манжетах. Разом з вишиванкою носили мішковидні, часто атласні, шаровари або прикрашені штани, які підперезувалися на талії поясом-кушаком із тканини яскравого кольору.

Жіночий національний костюм в Україні

Жіночий національний костюм в Україні блузка, жилетка

Жінки і дівчата в Україні також носять багато розшиті блузки, поверх яких часто надягають вишиті корсетки або жилетки. Також в костюм входять спідниця-плахта з вишитими под'юбніком і фартухом або спідниця-запаска. Головний убір дівчат - віночок, а жінок - очіпок.

Арабська жіноча накидка абайя

Национальный костюм арабських жінок

Багато арабських жінки носять абайя. Слово «Абайя» означає плащ. Цей предмет одягу призначений для покриття жінки з голови до ніг.

Є два типи абайя: один - великий квадратний шмат тканини, який носять накинутим на голову та плечі. Інший тип - це різновид довжиною в підлогу східного халата. Абайя призначений для покриття жінки повністю, за винятком обличчя.

Арабський чоловічий костюм сауб

Арабський чоловічий костюм сауб

Одним з головних предметів національного одягу для чоловіків в більшості арабських країн є сауб. Костюм складається з довгої туніки з рукавами, жорстким коміром і, найчастіше, з вишивкою.

Жінки також можуть носити сауб, хоча тоді він, як правило вишитий спереду набагато більше.

Відображення культур

Народні костюми єднають

Національні костюми відображають індивідуальність культур, а також допомагають цінувати те, що робить кожну націю унікальною.

Чи то костюм для святкування Хеллоуїна, етнічного фестивалю, шкільного звітного концерту, ансамблю народного танцю, який гастролює, або просто для того, щоб віддати данину поваги культурним та історичним кореням, національний костюм, що надягається з повагою - це відмінний спосіб виразити підтримку певної нації або народу.


Перекладено з costumes.lovetoknow.com/National_Costumes_of_the_World

 

Ми в Facebook Ми в Twitter Ми в Вконтакті Ми в Pinterest Ми в Instagram Ми в YouTube Ми в Google+